Kompanzasyon Panosu

Kompanzasyon panosu, tüketicilerin şebekeden çektikleri endüktif gücün, özel bir reaktif güç üreticisinden kapasitif yük çekmek şartıyla dengelenmesi amacıyla üretilir.

KOMPANZASYON PANOSU ÖZELLİKLERİ

-Harici ve dâhili olarak montajı gerçekleştirilebilir. Harici panoların üretiminde havalandırma için panjur yer almaz ve yağışlara karşı, tepesinde eğimli bir çatı bulunmaktadır. Dahili tip olarak üretilen panolarda ise mutlaka havalandırma panjurları ve aspiratörler yer almaktadır.

– Kondansatörlerin yerleştirileceği özel raflar monte edilmektedir.

– Eğer kompanzasyon panosunun akım değeri yüksek ise içerisinde diğer panolar ile bağlantı için bara yer alır. Eğer akım değeri düşük ise kablo geçişleri için yeterli alanlar bulundurulur.

– Özel tasarım, ortam koşullarına dayanıklı panolar ile dış ortam kaynaklı oluşabilecek problemlere özel korumalı olarak üretilmektedir.

– Kompanzasyon panosu boyutları proje ihtiyacına göre belirlenir. Kullanılan kapılar kilitlenebilir özellikte seçilir. Kompanzasyon panosu iç parçaları galvaniz sac malzemeden üretilir ve istendiğinde alimünyum da kullanılabilir. Panoların dış yüzeyine elektro statik toz boya uygulanır.

KOMPANZASYON PANOSUNUN FAYDALARI

-İletkenler daha ince kesitte seçilebilir

-Besleme transformatörü, kumanda, kontrol ve koruma ekipmanları düşük değerlerde seçilebilir.

-Kayıplar ve gerilim düşümü azaltır.

-Şebekeden daha az reaktif enerji çekmek gerekir.

-Harcanan enerji azalacağından enerji ücreti de azalır.

KOMPANZASYON PANOSU ÜRETİMİNDE KULLANILAN EKİPMANLAR

Baralar,iletkenler,akım trafoları,şalterler,ampermetre, kondansatör, sigortalar, kompanzasyon kontaktörleri, reaktif güç kontrol rölesi, harmonik reaktörler, tristörler, deşarj lambaları, sinyal lambaları ve butonlar

KOMPANZASYON PANOSU TEKLİFİ ALIN / KOMPANZASYON PANOSU FİYATI ALIN

ELEKTRİK ŞALT ÜRÜNLERİ SATIN ALIN