Tip Testli Pano

Tip test kavramı, alçak gerilim pano üretimine bir kalite kontrolü ve standardizasyon getirmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Kısaca “alçak gerilim panolarının tasarım ve uygulamalarının, bazı kriterlere ya da koşullara olan uygunluğunu değerlendirmek için yapılan doğrulama deneyleridir” Tip testi sırasında dayanılan ana kaynak IEC standartlarıdır.

TİP TESTLİ PANO ÜRETİM SÜRECİ

Lisanslı pano üreticisi, Tip test belgeli modüler pano gövde yapısını yukarıda belirtilen standartlara uygun olarak tasarlar, üretir ve doğrulamasını gerçekleştirir.

Partner pano entegratörü ise anlaşmalı olduğu lisanslı pano üreticisinden aldığı panoların modüler gövde yapısını, projeye ve IEC standartlarına uygun olarak birleştirerek mekanik kurulumu, ardından şalt ekipmanlarınının montajını ve elektrik bağlantılarını yaparak elektromekanik montajı gerçekleştirir.

Tip test şartlarının doğru olarak sağlanması aşamasında lisanslı pano üreticisi ile Partner pano entegratörü, ortak sorumluluklara sahiptirler.

AKIŞ SİSTEM TİP TESTLİ PANO ÜRETİMİ

30 yıldan fazla süredir sahip olduğumuz sektör tecrübemiz içerisinde tip testli alçak gerilim panosu entegrasyonu da yer almaktadır.

Pano partneri olduğumuz EAE markasının ES, ED, EL, EO, EE, EM, serisi pano kabinlerine ilave olarak,  PANELMASTER serisi ile de üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz.

PANELMASTER serisi kabinler, Şalt markası belirlenerek belgelendirilmiş tip test setifikasına sahip olup, ürünlerimizin tamamı 3. Şahıs, bağımsız kontrol kuruluşları (bureu veritas ve sgs) tarafından doğrulamaya uygundur.

Müşterilerimizin talep etmesi halinde, SCHNEIDER ELECTRIC marka tip testli alçak gerilim panosu üretimi de gerçekleştirmekteyiz.

Partneri olduğumuz markalara ait tip test sertifikaları, onay aşamasında imalat resimleri ile birlikte proje ekinde sunulmaktadır.

AKIŞ SİSTEM PROJELENDİRME VE ÜRETİM AŞAMALARI:

-Müşterinin firmamızdan teklif isteğinde bulunması ve taahhüdündeki teknik dokümanları göndermesi ile birlikte, ilgili projenin detayları incelenir ve teklif oluşturulur,

-Teklifimizin müşteri tarafından uygun bulunarak sipariş edilmesi halinde, panolara ait imalat resimleri ve devre şemaları hazırlanarak müşteri onayına sunulur,

-Müşteri onayını müteakip proje içeriğine ait şalt malzemelerinin sipariş listesi oluşturulur ve alt tedarikçilere gerekli siparişler verilir,

-Fabrikamıza ulaşan tüm pano ve şalt malzemeleri görsel ve işlevsel olarak kalite kontrol testlerinden geçirilir.

-Tüm şalt malzemeleri ve modüler gövdeye sahip panolar, deneyimli teknik ekibimiz tarafından, oluşturulmuş imalat resmine ve devre şemasına uygun olarak monte edilir.

-Montaj işlemleri iş güvenliği kurallarına ve kalite standartlarına uygun olarak gerçekleştirilir.

-Montajın ardından üretimi yapılan dağıtım panolarının fabrika tip test işlemleri gerçekleştirilir.

-Üretimi tamamlanan panolar, taşıma sırasında zarar görmemesi için tahta palet üzerine alındıktan sonra, darbeye dayanıklı 10mm kalınlığındaki strofor köpüklü malzeme ile tüm gövde yapısı sarılarak paketlenir.

-Montaj ve test işlemlerini gerçekleştiren teknik ekibimiz teslim sonrasında müşteriye, gerekli teknik eğitimi verir ve proje tamamlanır.

***Fabrikamızda ISO 9001:2015 Kalite yönetim sistemi uygulanmakta olup, tüm tip testli panolar fabrikamızda bulunan test bölümünde, elektrik dağıtım tesisleri yönetmeliklerine uygun testlerden geçirildikten sonra, ilgili panoya ait devre şeması ve gerekli teknik detaylar, her bir panonun içerisinde bulunan proje cebine konularak son kullanıcıya teslim edilmektedir.

TİP TESTLİ PANO KATALOĞUMUZU İNDİRİN